413,-299,-

Iron Beef

Už několikrát je pohřbili a vždy se znovu vrací! Myslelo se, že játrové tablety měly smysl jen za dob Arnolda Schwarzeneggera, kdy se jimi kulturisté ládovali horem spodem, podobně jako tabletami ze sušených kvasnic. Prý už jsme dávno dále a jaterní bílkovina je překonaná. Takové uvažování je ale krátkozraké.

Níže uvedený text nejsou zdravotní tvrzení z jejich seznamu vydaného Evropskou komisí. Jedná se o informativní text z publikovaných studií (hledejte například důvěryhodné portály PubMed.org, Examine.com, Webmd.com). Text vychází rovněž z letité praxe lidového léčitelství či praxe vrcholových sportovců.

V krátkosti:

Játra zdaleka nejsou jen bílkoviny. Játra jsou také významný zdroj lecitinu (který pomáhá regenerovat lidská játra), zdroj jinde málo dostupných vitamínů a železa. Ale hlavně – játra jsou ten nejtradičnější „superfood“ – komplexní, mnoha živinami nabitá surovina, která umí v mžiku spouštět mnoho biochemických reakcí v těle. Každý, kdo chtěl přežít drsné podmínky v divočině, věděl, že ze zabitého zvířete má sníst nejdříve játra, protože mu dodají nejvíc energie; maso bylo až na druhém nebo třetím místě za játry a morkem. Již staří Egypťané považovali játra za nejdůležitější orgán – centrum veškeré vitality. A něco na tom bylo.

Pokud se někdo zabýval studiem biochemické odborné literatury, mohl narazit na termín „sparkling effect“. Průběh metabolických dějů v organismu je lepší a rychlejší, pokud alespoň některé jednotlivé složky jsou byť i v malých dávkách dodávány „zvenku“ i přesto, že organismus si je sám tvoří. Nejznámější komerčně využívané chemicky jednoduché látky pro tyto účely jsou pyruváty, maláty, laktáty.

Játra jsou rozhodně nejdůležitější biochemický orgán v těle. V játrech neustále probíhá přibližně 1500 biochemických reakcí a fungují i jako krátkodobá nebo dlouhodobá zásobárna důležitých cenných biologicky aktivních látek. Játra ať již kuchyňsky zpracovaná nebo tabletovaná je tedy potřeba chápat hlavně jako zdroj všech možných zesilovačů metabolismu, ne se jenom dívat na ně jako na zdroj bílkovin.

Například tuková složka jater je ze dvou třetin tvořena lecithinem. Nejkvalitnější lecitin, jenž můžete získat, pochází právě z jater, potom z vaječných žloutků a teprve pak až ze sóji. Kdo si vlastní játra zatěžuje vysokým příjmem bílkovin a případně i užíváním steroidů, se o zdraví tohoto orgánu pak musí starat. A čím lepším regenerovat játra než konzumací jater? Dává vám to smysl?

Podpora metabolismu konzumací jater má dva technické problémy.

 

 

  • Prvním problémem je to, že při kuchyňské úpravě se musejí sníst hned, protože se jinak zhoršuje jejich chuť. Kromě toho játra v kuchyňské úpravě každému nechutnají.
  • Druhým problémem je, že pokud někdo chce pomocí jater opravdu podporovat metabolismus, měl by je pokud možno přijímat několikrát denně, čím častěji, tím lépe, stačí i malé dávky. Jde o to, aby látky podporující metabolismus byly dodávány do organismu častěji, protože každá takováto dodávka postrčí metabolismus.

 

 

 

A právě k tomuto systému příjmu se nejvíce hodí játra v tabletách. Nejlepší je, pokud si je vezmete ke každému jídlu. Nebo je můžete polykat samostatně mezi jídly. Velmi účelné je brát je také asi 1-2 hodiny před tréninkem a hned po tréninku, také lze v noci, pokud se probudíte.

Játra mimo jiné obsahují vitamíny a ukládají se v nich do zásoby vitamíny rozpustné v tucích. Zejména játra mohou obsahovat relativně vysoké množství vitamínu A a velké množství vitamínu D – což jsou dva nejvíce anabolické vitamíny. Z toho důvodu by měl jejich příjem u sportujících mužů neměl překračovat množství 15-20 kusů denně (u těhotných žen pro jistotu poloviční množství).

Na druhou stranu játra obsahují i velké množství dokonale využitelného železa (odtud název výrobku Iron Beef), což je prvek který působí proti chudokrevnosti a většině žen, ale i mnoha intenzivně trénujícím sportovcům chybí. Jste stále po tréninku malátní – možná trpíte chudokrevností. A jak se jí zbavit? Jezte játra a pijte šťávu z červené řepy!

Iron Beef znamenají návrat suplementační klasiky. Necpěte se sójovým lecitinem a syntetickými vitamíny, když to není nutné – dejte si jejich nejlepší přírodní zdroje. A nebojte se – proces vakuového sušení, kterým surovina prochází, je dokonale šetrný a zachová v játrech maximum živin. Stejně tak všechna zvířata, z nichž se játra získávají, jsou před i po porážce testovány na chorobu BSE, takže se do výroby tablet nedostane nic, co by vám mohlo uškodit.

Abychom náš produkt ještě o něco posílili, dali jsme do jedné tablety kromě 1600 mg jaterní tkáně i základní dávku 650 mg krystalických esenciálních aminokyselin ve volné L-formě, které umějí spouštět svalovou anabolizaci.
Dvacet kusů tablet tak obsahuje dávku volných aminokyselin jako jedna odměrka nápojů TRANSFORM, ATTACK nebo RESTART, čili je při současném užívání IRON BEEF možné konzumovat méně těchto nápojů.

A ještě navíc jsme do celé směsi přidali alfa-lipoovou kyselinu, což je jedna z nejúčinnějších látek na ochranu jater – stimuluje totiž tvorbu glutathionu, hlavního jaterního antioxidantu. A konečně, jednou složkou je i betain, jenž snižuje cholesterol.

Složení produktu Iron Beef

  100 g 1 tablety (2,5 g)
Energetická hodnota: 1296,7 kj / 308,7 kcal 32,42 kj / 308,7 kcal
Bílkoviny (proteiny, aminokyseliny a další dusíkaté látky): 49,5 g 1,24 g
Sacharidy: 0 g 0 g
Tuky: 12,3 g 0,31 g

Jedna tableta obsahuje: 28,8 mg betainu; 23,1 mg beta-alaninu; 15,4 mg taurinu; 7,7 mg kyseliny alfa-lipoové;

Složení: Vakuově sušená hovězí játra (62 %). Nosič kyselý fosforečnan vápenatý. Lysin hydrochlorid, leucin, valin, threonin, isoleucin, fenylalanin, betain hydrochlorid, beta-alanin, methionin, cystein hydrochlorid, taurin, kyselina alfa-lipoová. Protispékavé látky fosforečnan vápenatý a stearan hořečnatý.


Omezení:

Nenahrazuje pestrou stravu. Není určeno pro děti, v těhotenství, při kojení, nízkobílkovinnové dietě a při alergii na některou z uvedených složek. Zvýšená pozornost nutná u diabetu. Prášek nesmí být přijímán v suchém stavu. Množství kofeinu ve 200 g prášku odpovídá přibližně dvěma šálkům kávy. Příjem posledních 6 hodin před spaním může zhoršit usínání. Přípravek zvyšuje pocity hladu a chuť k jídlu. Po konzumaci není vhodné přijímat několik hodin alkohol.


Skladování:

Skladovat v suchu, mimo dosah dětí a slunečních paprsků, v teplotě do 25 °C, po odebrání potřebného množství dobře uzavřít. Prášek přijímá vzdušnou vlhkost, případné hrudkování v sypkém stavu nebo sedimentace při rozmíchání není na závadu.

Dávkování produktu Iron Beef

Níže uvedený text nejsou zdravotní tvrzení z jejich seznamu vydaného Evropskou komisí. Jedná se o informativní text z publikovaných studií (hledejte například důvěryhodné portály PubMed.org, Examine.com, Webmd.com). Text vychází rovněž z letité praxe lidového léčitelství či praxe vrcholových sportovců.

Za výjimečných okolností je možné tablet konzumovat i více, znamená to ale snížit příjem bílkovin ve stravě.

Rozhodně se vyplatí konzumovat tablety IRON BEEF ihned po tréninku.

Tablety se hodí konzumovat buď k běžných jídlům nebo s nápoji TRANSFORM, ATTACK a RESTART (a pochopitelně i jinými aminokyselinovými nápoji, proteinovými, iontovými a ptředtréninkovými nápoji či gainery.)

IRON BEEF jistě není nutné užívat celoročně ve velkých dávkách, ale má značný smysl zařadit je do PCT, tedy fáze po vysazení steroidů.

Správná aplikace:Tablety dobře zapíjet, před polykáním lze rozkousat. Při polykání doporučujeme zaklonit hlavu. (Liší se od tobolkových produktů, kde se tobolky lépe konzumují s předkloněnou hlavou.

Nepřekračujte doporučené denní dávkování!

Kombinace produktu Iron Beef s ostatními produkty:

Níže uvedený text nejsou zdravotní tvrzení z jejich seznamu vydaného Evropskou komisí. Jedná se o informativní text z publikovaných studií (hledejte například důvěryhodné portály PubMed.org, Examine.com, Webmd.com). Text vychází rovněž z letité praxe lidového léčitelství či praxe vrcholových sportovců.

Tablety IRON BEEF můžete kombinovat s libovolnými produkty v našem e-shopu. Neexistují tu žádná omezení.