1 264,-827,-

No Pain!

Nejkomplexnější kloubní nápoj, jaký lze jenom sestavit. 7-násobně hydrolyzovaný, ultrarychle stravitelný kolagen s DNA velmi blízkou člověku. K tomu základní tři podpůrné látky glukosamin, chondroitin a MSM v dávkách 2-3x vyšších než najdete v podobných nápojích, protizánětlivá bylina bosweliw, kvalitní koenzym Q10 a k tomu 14 gramů čistých aminokyselin.

Níže uvedený text nejsou zdravotní tvrzení z jejich seznamu vydaného Evropskou komisí. Jedná se o informativní text z publikovaných studií (hledejte například důvěryhodné portály PubMed.org, Examine.com, Webmd.com). Text vychází rovněž z letité praxe lidového léčitelství či praxe vrcholových sportovců.

V krátkosti:

NO PAIN je špičkově sestavený nápoj podporující regeneraci kloubů, vazů a šlach. Kromě tradičních látek využívaných všemi ostatními, obsahuje navíc směs aminokyselin, které podporují anabolizaci svalů, ale obecně růstu všech tkání. Tento nápoj má smysl používat při rekonvalescenci nebo jako doplněk k ostatním nápojům, pokud sportovec prochází pubertou a citlivým obdobím růstu, případně je již seniorského věku a potřebuje své klouby co nejvíce chránit. Na rozdíl od ostatních nápojů v naší nabídne neobsahuje sacharidy ani kofein.


 1. Převážnou většinu obsahu NO PAIN tvoří enzymový hydrolyzát kolagenu II. typu, což je stavební látka kloubů a šlach, navíc je natrávený nejšetrnější možnou cestou.
 2. Další významnou část, jíž se nemůže pochlubit žádný jiný produkt na trhu, je směs esenciálních aminokyselin ve speciálním poměru, jenž napomáhá ke spuštění anabolizace, tedy i zabudování kolagenu do kloubů a šlach. Pokud někdy nějaké produkty na klouby obsahují nějaké čisté aminokyseliny, tak maximálně lysin. Tělo ale roste z mnohem většího počtu aminokyselin.
 3. NO PAIN dále kromě stavebních a růst spouštěcích látek obsahuje glukosamin a chondroitin, známé podpůrné látky pro novotvorbu kolagenu v těle. Mají též protizánětlivý účinek. Další v řadě je MSM, který má rovněž protizánětlivý účinek, navíc pomáhá „ředit“ krev (zlepšovat průnik živin do pojivových tkání).
 4. Opravdu jsme nešetřili na vitamínech – najdete zde vitamíny, A, B, C, D, E a K, kde vitamín D je nutný pro stavbu kostí, C napomáhá novotvorbě kolagenu a vitamíny B-komplexu pomáhají celkovému zpracování bílkovin.
 5. Boswelia serrata je dlouhodobě osvědčená bylina působící proti zánětům.
 6. Koenzym Q10. Bývá často prodáván samostatně, ale v kombinaci s ostatními zmíněnými látkami, tvoří kompaktní celek. Koenzym Q10 je obecně vitalizující doplněk výživy. Zkušenosti z praxe ukazují, že kromě jiného (např. podpory činnosti srdce) zmírňuje problémy s klouby.
 7. Fosforečnan vápenatý a oxid křemičitý se běžně používají především jako protispékavé látky. Vzhledem k tomu, že kosti se ale skládají fosforu, vápníku a křemíku, má jejich zvýšené množství v daném nápojovém mixu vliv i na stavbu kostí.

Složení produktu No Pain!

  40 g (1 odměrka) 100 g
Energetická hodnota: 576 kj / 137 kcal 1440 kj / 343 kcal
Bílkoviny (proteiny, aminokyseliny a další dusíkaté látky): 34 g 85 g
Sacharidy: 0,21 g (1,4 g) 0,52 g
Tuky: 0 g 0 g

Složení: Enzymový hydrolyzát kolagenu II. typu, lysin hcl, glukosamin, leucin, glutamová kyselina, asparagová kyselina, valin, isoleucin, threonin, alanin, fenylalanin, betain, MSM (methyl-sulfonyl-methan), chondroitin, methionin, extrakt boswelia serrata (kadidlovník pilovitý), cystein, karnitin tartrát, tryptofan, taurin, vitamínový premix (100 % DDD), koenzym Q10. Regulátor kyselosti: kyselina citrónová. Zahušťovadla: xanthan, konjacový mannan, sodná sůl karboxymetylcelulózy. Protispékavá látka: fosforečnan vápenatý. Aroma (višeň). Barvivo: sušená šťáva z červené řepy. Sladidlo sukralóza.


Obsah účinných látek v denní dávce 40 g (1 odměrka) a 100 g:

 

Hydrolyzát kolagenu: 20 g 50 g
Směs aminokyselin: 14 g 35 g
Glukosamin: 1800 mg 4500 mg
MSM: 800 mg 2000 mg
Chondroitin: 600 mg 1500 mg
Boswelie serrata: 400 mg 1000 mg
Koenzym Q10: 60 mg 150 mg

Složení a poměr aminokyselin odpovídá stejnému základu, jaký mají produkty Transform!, Attack! a Restart!.


Vitamíny:

 

Vitamín C (kyselina askorbová):   80 mg
Niacin (nikotinamid):   16 mg
Vitamín E:   12 mg
Kyselina pantotenová (pantothenan vápenatý):   6 mg
Vitamín B6 (pyridoxin hydrochlorid):   1,4 mg
Vitamín B2 (riboflavin):   1,4 mg
Vitamín B1 (thiamin nitrát):   1,1 mg
Vitamín A (retinolacetát):   800 mcg
Folacin (kyselina listová):   200 mcg
Vitamín K (fylochinon):   75 mcg
Biotin (d-biotin):   50 mcg
Vitamín D3 (cholekalciferol):   5 mcg
Vitamín B12 (kyanokobalamin):   2,5 mcg

Ve 40 g prášku je 100 % doporučené denní dávky všech vitamínů, počítaných pro nesportující populaci. (Pro sportující populaci je ovšem běžné užívat zvýšené dávky. Proto nevadí kombinovat během dne nápoje NO PAIN, TRANSFORM, ATTACK a RESTART a dostat se např. až na 400-500 % DDD.)


Omezení:

Nenahrazuje pestrou stravu. Není určeno pro děti, v těhotenství, při kojení, nízkobílkovinnové dietě a při alergii na některou z uvedených složek. Zvýšená pozornost nutná u diabetu. Prášek nesmí být přijímán v suchém stavu. Množství kofeinu ve 200 g prášku odpovídá přibližně dvěma šálkům kávy. Příjem posledních 6 hodin před spaním může zhoršit usínání. Přípravek zvyšuje pocity hladu a chuť k jídlu. Po konzumaci není vhodné přijímat několik hodin alkohol.


Skladování:

Skladovat v suchu, mimo dosah dětí a slunečních paprsků, v teplotě do 25 °C, po odebrání potřebného množství dobře uzavřít. Prášek přijímá vzdušnou vlhkost, případné hrudkování v sypkém stavu nebo sedimentace při rozmíchání není na závadu.

Dávkování produktu No Pain!

Níže uvedený text nejsou zdravotní tvrzení z jejich seznamu vydaného Evropskou komisí. Jedná se o informativní text z publikovaných studií (hledejte například důvěryhodné portály PubMed.org, Examine.com, Webmd.com). Text vychází rovněž z letité praxe lidového léčitelství či praxe vrcholových sportovců.

Prášek doporučujeme rozmíchat v koncentraci přibližně 10 %, tedy např. 20 g do 0, 2 l vody nebo 40 g do 0,4 litru vody. (Jedna odměrka obsahuje přibližně 40 g prášku.)

Užívat zhruba půl hodiny před jídlem nebo zhruba dvě hodiny po jídle. Přednostně čtvrt až půl hodiny před pohybovou aktivitou. Například ráno před odchodem z domova nebo před tréninkem. Klouby se vyživují pohybem – stlačováním tkání. Při fyzické nečinnosti nápoj působí slaběji. Mezi jednotlivými dávkami nápoje by měla být pauza cca 70-80 minut.

Nejvyšší denní dávka 80 g denně (při silných potížích s klouby) by se neměla překračovat. Návod k přípravě nutno dodržet.

Za jistých okolností, kdy chcete být po část dne na tekuté stravě, je možné do nápoje přimíchávat i proteinový prášek (syrovátkový či kaseinový), ať už v naturální, neochucené podobě nebo s vanilkovou příchutí. K jedné odměrce NO PAIN 40 g přidávejte maximálně 10 g dalšího proteinu, pokud chcete zachovat ředění do 4 dcl vody, jinak musíte nápoj ředit více.

Je možný (nikoli však nutný) přídavek cca jedné lžičky oleje (s obsahem omega 3 mastných kyselin) do 4 dcl nápoje (se 40 g prášku).

Přidávání jiných látek může spíše narušit hojivé procesy. NO PAIN jako jediný nápoj z naší nabídky neobsahuje jednoduché sacharidy, protože ty mohou být zdrojem zánětů a zhoršovat hojení pojivových tkání.


Jak nápoj rozmíchat a uchovávat:

Nejlepším možným způsobem přípravy je rozmíchání v šejkru. Nemusíte jím třepat intenzivně, stačí tekutinu několikrát lehce převrátit tam a zpět.

Kvůli vysokému obsahu krystalických aminokyselin není nápoj vhodné rozmíchávat v mixéru, tvoří se velmi hustá pěna, která pomalu opadává. Možné je naopak rozmíchání prášku lžičkou ve sklenici s vodou.

Nápoj má tendenci sedimentovat, takže po krátkém odstátí je vhodné vždy znovu zlehka zatřepat šejkrem nebo zamíchat ve sklenici lžičkou. Pokud by měl mít nápoj při takovém množství různých látek homogenní konzistenci, bylo by nutné používat více zahušťovadel, o nichž si ale nemyslíme, že je vhodné konzumovat je pravidelně.

Kombinace produktu No Pain! s ostatními produkty:

Níže uvedený text nejsou zdravotní tvrzení z jejich seznamu vydaného Evropskou komisí. Jedná se o informativní text z publikovaných studií (hledejte například důvěryhodné portály PubMed.org, Examine.com, Webmd.com). Text vychází rovněž z letité praxe lidového léčitelství či praxe vrcholových sportovců.

Následující kombinace zohledňují vaši tělesnou váhu, náročnost tréninku a finanční možnosti.

 • 20 g NO PAIN (ve 200 ml vody) jednou denně a 1-2 odměrky TRANSFORM
  • Základní způsob dávkování kloubní výživy pro ty, kteří jsou potenciálně ohroženi potížemi s klouby (teenageři a senioři), ale žádné aktuální problémy nemají. Jedná se o dlouhodobý způsob užívání.
 • 20 g NO PAIN dvakrát denně a 1-2 odměrky TRANSFORM
  • Dávkování pro ty, kteří trpí problémy s klouby, ale chtějí dále cvičit. Tuto kůru lze udržovat minimálně jeden měsíc a testovat její účinnost až tři měsíce. Pokud problémy přetrvávají, je nutná konzultace s lékařem.
 • 20 g NO PAIN čtyřikrát denně (celkem 800 ml vody a dvě plné odměrky)
  • Dávkování pro ty, kteří trpí silnými problémy s klouby a vazy či jsou v rekonvalescenci po zranění. Nemá smysl cvičit, ani užívat jiné produkty, pouze se pokoušejte problematické klouby a šlachy lehce rehabilitačně rozhýbávat. Tuto intenzivní kůru s kolagenem provádějte zhruba 4-6 týdnů.

Ve všech případech se vyplatí užívat Libodobol, 6-8 kapslí denně. Jedna z jeho složek je bylina ashwaganda, která má silné tlumivé účinky a přispívá protizánětlivě k hojení pojivových tkání. Počítejte také s celkovým uklidněním psychiky a zároveň zvýšeným libidem.


Nezapomínejte na jedno drobné omezení:

 1. NO PAIN obsahuje látku MSM, která ředí krev a umožňuje rychlejší proudění živin v těle. Několik hodin po konzumaci MSM není vhodné přijímat alkohol, vzniká velmi rychle silný stav opilosti.