1 172,-805,-

Restart!

Potréninkový nápoj, který nemá konkurenci. Instantní nápoj v prášku, ochucený, se sladidlem. Vhodné při zvýšeném tělesném výkonu. 55 % proteinů/aminokyselin, 27 % sacharidů, 7 % dalších funkčních látek

Níže uvedený text nejsou zdravotní tvrzení z jejich seznamu vydaného Evropskou komisí. Jedná se o informativní text z publikovaných studií (hledejte například důvěryhodné portály PubMed.org, Examine.com, Webmd.com). Text vychází rovněž z letité praxe lidového léčitelství či praxe vrcholových sportovců.

V krátkosti:

Nápoj RESTART má vliv na mnohem lepší regeneraci, než jste dosud byli zvyklí z libovolného legálního produktu. Poskytuje sadu látek, které přispívají k obnově energie, růstu svalů, odplavování metabolických zplodin vzniklých při námaze, a navíc i látky, které zlepšují trávení a využívání následně přijatého jídla. Překvapí vás nejen svou účinností, ale i chutí – žádný mléčný šejk, ale sladkokyselý ovocný mošt!

Není to jenom gainer, nejsou to jenom BCAA a glutamin, nebo jenom kreatin, beta-alanin, či citrulin nebo pouhé trávicí enzymy. Je toto všechno dohromady, a ještě něco mnohem víc. To, co si dáte v menší dávce před tréninkem v nějakém nakopávači, často potřebujete i po tréninku. Na co vám ale je dávat si dvakrát nebo třikrát tolik nakopávače, když vám to spíš může udělat špatně psychicky a beztak vám bude chybět řada látek, které doceníte až po tréninku? Mnohé nakopávaje kvůli obsahu látek působících nárazově na psychiku, často způsobují za pár hodin únavu. RESTART vás naopak nabije!

RESTART! jsme vyvinuli jako nápoj, který obsahuje to, co potřebujete z nakopávačů i po tréninku, a to co neobsahují běžné gainery. RESTART je produkt, jenž posouvá dosavadní tradici potréninkové suplementace na úplně novou úroveň.

Nikdo na trhu nenabízí nic ani vzdáleně srovnatelného! Nemusíte dál přemýšlet, co kombinovat, či nekombinovat. Víc toho za současných podmínek nemůžete chtít.


Proč užívat takové dávky?

Samozřejmě si můžete říkat: dávka až 120 g prášku na zhruba jeden litr vody, není to moc? Věřte, že není a je to praktické. Beztak to tak nakonec děláte. Kdokoli, kdo suplementuje pořádně, kombinuje najednou několik produktů. Něco dáváte před tréninkem, něco po tréninku, něco často i při tréninku.

Zde to vyřešíte tím, že dáte 120 g jednoho prášku/litrového nápoje během první hodiny po tréninku, nebo půlku vypijete při tréninku a půlku po něm.

Nebo si dáte 2-3 odměrky nápoje ATTACK před tréninkem a 2-3 odměky nápoje RESTART po tréninku. Podstatná je tu jednoduchost dávkování a přitom komplexnost složení. Netvrdíme, že musíte dávat maximální dávky – zpočátku jistě ucítíte i 1-2 odměrky jediného nápoje. Ale čím lepší regenerace, tím intenzivnější můžou být další tréninky.

Otázka je jediná. Chcete víc podpořit výkon, nebo regeneraci? Podle toho dejte přednost ATTACKU nebo RESTARTU. Můžete užívat jen jeden z těchto nápojů, můžete užívat klidně i oba, jeden v menší dávce a druhý ve větším množství. Ale ani maximální dávky obou vám nepřinesou nic negativního. Tak dobře jsou vymyšlené a sestavené.

V čem je tedy zásadní výhoda RESTARTU? Tekuté izolované a naštěpené živiny postupují do krve mnohem rychleji než normální jídlo. Tréninkem se prokrvují svaly, ale odkrvuje žaludek, čímž se rapidně snižuje jeho schopnost trávit.

Směs aminokyselin, rychlých proteinů, rychlých cukrů, vitamínů, minerálů, prebiotik a trávicích enzymů působí první dvě hodiny po tréninku mnohem rychleji, než běžné jídlo. To sice zaplní žaludek, ale do krve postupuje až po několika hodinách!

Nápoje ATTACK, RESTART nebo TRANSFORM se při pití malých doušků průběžně dostávají ze žaludku do střev a do krve přibližně po čtvrt nebo půl hodině! Bavíme se o čtyř až osminásobné rychlosti oproti běžnému stavu – klasickému jídlu. To si dopřejte s minimálně dvouhodinovým odstupem před tréninkem a minimálně s hodinovým odstupem po tréninku.

Právě RESTART díky obsahu betainu, vlákniny GOS a komplexu trávicích enzymů však pomáhá následně přijatému klasickému jídlu (maso, vejce, mléčné výrobky luštěniny, obiloviny), aby se zpracovalo rychleji a živiny z něj se lépe vstřebávaly do krve.

Žádný jiný produkt vám toho nenabídne tolik najednou a pokud byste si chtěli podobnou směs namíchat sami z více různých produktů, vyjdou vás zcela jistě až o několik desítek procent dráž.

My se nestydíme říct: měsíční užívání tohoto produktu naplno vás vyjde poměrně draho. Ale když si to porovnáte s jinými firmami a produkty, je to výhodnější.


Detailní popis jednotlivých složek:

Co je tedy obsahem produktu RESTART, který předčí ostatní konkurenci o jeden dva řády a ostatní ho budou maximálně moct se zpožděním kopírovat? (Základy jsme položili již v roce 2015 a nyní jsme evolučně postoupili o krok dál.)

 

 1. Směs 17 aminokyselin Amino Muscle Growth (AMG), která se napodobuje složení lidského svalu. - Éra, kdy suplementy sázejí jen na BCAA (leucin, isoleucin, valin) a glutamin, je dávno překonaná. Tělo neroste ze čtyř aminokyselin, potřebuje jich mnohem více. První spuštění anabolizace probíhá v tzv. aspartátovém cyklu, kde dokonce BCAA vůbec nepůsobí. Klíčový na nastartování růstu svalů je totiž lysin – a toho je v AMG nejvíce.
  BCAA se také často zbytečně plýtvá a rozhodně nemají sloužit (a ani reálně neslouží) k ochraně svalů před rozpadem při tréninkové námaze. Nejprve totiž tělo spaluje glutamovou kyselinu (příp. glutamin), asparagovou kyselinu a alanin. Obsah těchto aminokyselin v AMG pak naopak chrání BCAA, aby se nespalovaly zbytečně (na údajné chránění dosavadních svalů), ale aby se ušetřily na nastartování růstu nových svalů.
  Proti rozpadu navíc v ATTACKU působí silnější derivát BCAA zvaný HMB. Navíc je tu betain, u nějž bylo zjištěno, že námi použitá dávka 1,25 g umí rovněž působit na změnu tělesné kompozice.
  Ve skutečnosti tedy nápoj ATTACK má sílu, jako byste konzumovali několik desítek gramů BCAA a přitom je na gramáž levnější a jeho využití účelnější, protože víc odpovídá přirozeným fyziologickým pochodům. Výzkumy z univerzit v Texasu a ve Švědsku to podporují již více než 10 let, většina firem s doplňky stravy to ale nezaznamenala. My jsem v ČR první a jediní na trhu!
 2. Svaly pochopitelně nerostou jen z volných aminokyselin. Čisté krystalické aminokyselin dokonce primárně jen spouští růst svalů a stavební jsou jenom z půlky. Proto nápoj obsahuje i poměrně velkorysou dávku kompletního proteinu, syrovátkového izolátu (28 g), který dělá většině lidem nejméně potíží s trávením. Je to dvakrát tolik, co obsahuje ATTACK a jde o jeden z hlavních rozdílů mezi nimi.
 3. Podstatné jsou také jednoduché sacharidy – maltodextrin, glukóza a fruktóza. Poslední dobou se rozšířila móda konzumovat aminokyseliny samotné a posuzovat údajnou kvalitu výrobků podle toho, kolik je v nich čistých aminokyselin. Vychází se tu z mylné představy, že čisté aminokyseliny budují čisté svaly bez tuku. Ve skutečnosti ale svaly potřebují k dopravě do svalů inzulín a cukr. Bez cukru nefunguje transport aminokyselin do svalu tak dobře a aminokyseliny se často znehodnocují (mění právě na cukr).
  Více sacharidů je tedy klíčem k růstu svalů a kdyby sacharidy z AMG výrobků (TRANSFOM, ATTACK a RESTART) měly být jediné sacharidy, které za den přijmete, tak se to vyplatí. Nekonzumovat aminokyseliny se sacharidy má smysl jedině, pokud trpíte vzácnými metabolickými poruchami. Jinak je to neekonomické. Lidé, kteří si navykli používat 10-30 g BCAA a 10-30 g glutaminu na trénink, zaznamenají výrazně horší efekt než při použití 20 g základní AMG směsi s trochou cukru. Neváhejte ozkoušet, budete překvapeni
 4. Potréninkový nápoj by neměl obsahovat jen anabolické a anti-katabolické aminokyseliny. Měl by mít i aminokyseliny, které spouštějí močovinový cyklus, tedy katabolický proces, který odvádí z těla zplodiny. Tradičně tuto funkci spouští arginin a ornithin, ale mnohem účinnější je citrulin, jehož tu dáváme solidní 2 g.
 5. RESTART obsahuje podobně jako ATTACK kreatin malát a beta-alanin, kreatinu více (6 g) – protože má bezprostřední větší vliv na růst svalů, a beta-alaninu méně (2,2 g), protože není potřeba tolik podporovat výkon. Beta-alaninu se ale obecně vyplácí brát během dne více a pro většinu lidí je celková denní dávka 5-6 g jednorázově nezvladatelná (štípání svalů a kůže, které jsou jeho vedlejším efektem řadě lidí vadí.) Kombinováním ATTACKU a RESTARTU tak snadno docílíte maximálních dávek kreatinu a beta-alaninu, aniž by vám to způsobovalo jakékoli potíže. Oproti ostatním nápojům jsme přidali navíc porci karnitinu, který zlepšuje citlivost na testosteron.
 6. Bílkoviny, aminokyseliny a sacharidy potřebují pro lepší využití i vitamíny. V dávce 120 g je 200 % doporučené denní dávky všech vitamínů, od A, B komplexu, přes C, D až po vitamíny označované jako F a K. Syntetické vitamíny ale samy o sobě nestačí a nejsou tak účinné. Ideální je, pokud k sobě mají další katalyzátory – přírodní barviva. Ta najdete v dávce extraktu zeleného čaje (1,2 g s 50 % polyfenolů) a špenátového extraktu (1,5 g), které mají ve výsledku i vliv na zlepšení regenerace díky většímu prokrvení a zvyšování hladiny testosteronu a zlepšování inzulínové citlivosti. Za vitamíny byly dříve považovány i fosfolipidy cholin a inositol. Dnes víme, že jsou to vitageny, jichž se musí dávkovat mnohem víc než vitamínů. Také se dávají do energy drinků k povzbuzení činnosti mozku a jater, ale opět jenom zlomkové množství oproti tomu, co nabízíme my (1200 a 1000 mg).
 7. K tomu, aby mozek dokázal dávat příkazy svalům k tvrdé práci, potřebuje ionty. RESTART je tedy rovněž iontový nápoj, který obsahuje nikoli špatně využitelné anorganické formy minerálů, ale organické, obře využitelné formy sodíku, draslíku, hořčíku a vápníku. Navíc je tu přidán i chrom, který umožňuje lépe zpracovávat sacharidy a potlačovat chuť na sladké.
 8. Na podporu okysličování svalů, tvorbu kreatin fosfátu a tvorbu jaterního antioxidantu glutathionu přidáváme 150 mg alfa-lipoové kyseliny. A k tomu, aby se všechny extrakty co nejlépe vstřebávaly, přidáváme na prokrvení žaludku, střevní sliznice a svalů i extrakt černého pepře (10 mg). Na ředění krve a protizánětlivé účinky tu máme sloučeninu MSM, jedinou složku tradiční doplňkové kloubní výživy, o níž víme, že funguje i na něco jiného než na klouby.
 9. Pro zlepšení trávení následně přijatého potréninkového jídla jsme do nápoje dali jemnou vlákninu GOS, která zlepšuje stav střev, a komplex trávicích enzymů.
 10. Jak si asi všímáte, řada složek tu má vliv na zdraví srdce, snižování krevního tlaku a cholesterolu a na lepší práci jater. Jinými slovy, nápoj RESTART nejenom, že zlepšuje tréninkový výkon, ale pomáhá i snižovat potíže spojené s užíváním steroidů, případně vysokých dávek bílkovin.
 11. Do RESTARTU nedáváme navíc další syntetický kofein, protože lidé jsou obecně překofeinovaní a vůči jeho účinkům spíš otupělí. Nechceme dělat nic, co vám „utrhne hlavu“, ale co vašim svalům pomáhá lépe cvičit. Proto aminokyseliny, ionty a rostlinné extrakty. Nehledě na to, že dávka zeleného čaje už obsahuje docela dost theinu, který je kofeinu podobný.
 12. RESTART na rozdíl od ATTACKU neobsahuje goji, červenou řepu, tyrosin, inosin, glukonorolakton, má méně citrulinu, více whey izolátu, kreatinu a karnitinu. Přesně tak, aby působil více na regeneraci a zbytečně nedráždil psychiku po tréninku, nebo naprázdno poskytoval podmínky k většímu výkonu, který přitom už skončil.

 


Proč nemáte šanci získat nic srovnatelného jinde či jinou cestou?

Abyste získali podobnou směs, museli byste většinou smíchat tři až čtyři jiné produkty, a většinou nastane jeden z těchto problémů:

 

 1. Některá látka vám i tak vám bude chybět (schválně: máte ve své sbírce suplementů ALA, MSM, GOS nebo extrakt hlohu? A víte, jak parádně působí každá z těchto látek?)
 2. Naopak se vystavujete nebezpečí předávkování jinou látkou, kterou obsahuje více produktů najednou (nejčastěji kofein, ale předávkovat se lze čímkoli)
 3. Je těžké chuťově vyladit směs produktů s různými aromaty nebo zakrýt nepříjemnou chuť neochucených surovin ochucenými směsmi
 4. Panuje riziko, že při smíchání více izolovaných produktů si zaděláte na trávicí potíže v podobě průjmu, případně si můžete způsobit přílišné zahuštění krve, což ve výsledku oslabuje výkon (ATTACK je vyladěný tak a má takové doporučené dávkování a ředění, že toto nenastane a naopak se kvalitní hydratací výkon zvýší)
 5. Při kombinaci více produktů najednou do sebe většinou dostáváte mnohem vyšší množství aditiv – sladidel, aromat a různých zahušťovadel – přičemž v ATTACKU se jejich obsah minimalizoval na nezbytně nutnou míru
 6. Pokaždé platíte navíc za obaly, etikety, odměrky, balení a expedování ze skladu, reklamu za jednotlivé produkty a mnohdy i poštovné – což vás ve výsledku může stát i několik set měsíčně. V případě ATTACKU máte v jednom obalu a v jedné odměrce vše, co lze najednou rozpustit a bez problémů vypít před tréninkem, případně pít při tréninku.
  To, co rozumně ušetříte na obalech apod. pak můžete investovat do vyšších dávek prášku a výraznějšího efektu na výkon a růst svalů. Opravdu – nejde jen o množství druhů látek, nejde je o množství jednotlivých látek a jejich poměry, jde i o poměr cena/výkon. Myslete na to a počítejte!

 

Složení produktu Restart!

    120 g
Energetická hodnota:   1767,4 kcal / 420,8 kcal
Bílkoviny (proteiny, aminokyseliny a další dusíkaté látky):   68,6 g
Sacharidy (z toho laktóza):   33 g
Tuky:   1,6 g
Vláknina:   0,5 g
Organické kyseliny:   5 g
Sodík:   0,5 g

Jedna zarovnaná odměrka (40 g) obsahuje: 8,67 g čistých bílkovin syrovátky; 5.28 volných esenciálních aminokyselin; 4,43 volných neesenciálních aminokyselin; 2 g kreatinu, 733 mg beta-alaninu; 666 mg citrulinu; 553 mg betainu; 500 mg HMB, 333 mg karnitinu; 9,83 g jednoduchých sacharidů

Složení produktu na 120 g: syrovátkový proteinový izolát 90%, CFM (28 g), maltodextrin (15 g), glukóza (14 g), tri-kreatin malát (6 g), glutamin (5 g), kyselina glutamová (4,33 g), fruktóza (4 g), lysin (2,77 g), leucin (2,43 g), beta-alanin (2,2 g), citrulin malát (2 g), kyselina asparagová (2 g), glycin (2 g), valin (1,66 g), betain hcl (1,66 g), HMB - hydroxybetametylbetaburytát (1,5 g), isoleucin (1,4 g), threonin (1,4 g), alanin (1,33 g), fenylalanin (1,25 g), inositol (1,2 g), extrakt zeleného čaje 50 % (1,2 g), cholin (1 g), karnitin tartrát (1 g), taurin (1 g), ornithin (1 g), GOS (galaktooligosacharidy; 1 g), citronan draselný (800 mg), methionin (733 mg), MSM (metylsulfonylmetan) (600 mg), cystein (500 mg), polyfosfát sodný (400 mg), tryptofan (333 mg), vitamínový premix (vitamíny A, B1, B2, B3, B5, B6, B12, biotin, kyselina listová, vitamín K, vitamín C, vitamín D3, všechny 200 % DDD), mléčnan hořečnatý (240 mg), mléčnan vápenatý (240 mg), citronan sodný (220 mg), kyselina alfa-lipoová (150 mg), komplex trávicích enzymů (amyláza, laktáza, proteáza, lipáza, celuláza, bromelain, papain; 120 mg), extrakt černého pepře (6 mg),  chlorid chromitý (čistý chrom: 300 mcg). Regulátor kyselosti kyselina citrónová. Aroma (pomeranč). Barvivo beta-karoten. Sladidlo sukralóza. Vlákniny (xanthan, konjacový mannan, sodná sůl karboxymetylcelulózy). Protispékavá látka fosforečnan vápenatý. Alergeny: mléko


Složení na 120 g a v jedné odměrce (40 g):

Zdroje komplexních bílkovin (alergeny: mléko):

Syrovátkový proteinový izolát 90%, CFM-GF: 28 g 9,33 g

Esenciální aminokyseliny ve volné/krystalické formě:

 

Lysin hcl: 2,77 g 923 mg
Leucin (součást BCAA): 2,43 g 823 mg
Valin (součást BCAA): 1,66 g 553 mg
Isoleucin (součást BCAA): 1,4 g 466 mg
Threonin: 1,4 g 466 mg
Fenylalanin: 1,25 g 416 mg
Methionin : 733 mg 244 mg
Cystein: 500 mg 166 mg
Tryptofan: 333 g 111 mg

Neesenciální aminokyseliny ve volné/krystalické formě:

 

Glutamin: 5 g 1,66 g
Kyselina glutamová: 4,33 g 1,44 g
Glycin: 2 g 666 mg
Kyselina asparagová: 2 g 666 mg
Alanin: 1,33 g 443 mg
Taurin: 1 g 333 mg
Ornithin: 1 g 333 mg

Aminokyselinové sloučeniny a deriváty:

 

Tri-kreatin malát: 6 g 2 g
Betain-alanin: 2,2 g 733 mg
Citrulin malát: 2 g 666 mg
Betain hcl: 1,66 g 553 mg
HMB (hydroxybetametylbetaburytát, derivát leucinu): 1,5 g 500 mg
Karnitin tartrát: 1 g 333 mg

Zdroje sacharidů:

 

Maltodextrin: 15 g 5 g
Glukóza: 14 g 3,5 g
Fruktóza: 4 g 1,33 g

Podpora prokrvení:

 

Extrakt zeleného čaje 50 % (camelia chinensis): 1,2 g 400 mg
MSM (metylsulfonylmetan): 600 mg 200 mg

Podpora trávení:

 

GOS (galaktooligosacharidy): 1 g 333 mg
Komplex trávicích enzymů (amyláza, laktáza, proteáza, lipáza, celuláza, bromelain, papain): 120 mg 40 mg
Extrakt černého pepře (piper nigrum): 10 mg 3,33 mg

Vitageny:

 

Inositol: 1,2 g 400 mg
cholin bitartrát: 1 g 333 mg

Vitamíny:

 

Vitamín C (kyselina askorbová): 160 mg 53,3 mg
Niacin (nikotinamid): 32 mg 10,66 mg
Vitamín E: 24 mg 8 mg
Kyselina pantotenová (pantothenan vápenatý): 12 mg 4 mg
Vitamín B6 (pyridoxin hydrochlorid): 2,8 g 0,93 mg
Vitamín B2 (riboflavin): 2,8 mg 0,93 mg
Vitamín B1 (thiamin nitrát): 2,2 mg 0,73 mg
Vitamín A (retinolacetát): 1600 mcg 533 mcg
Folacin (kyselina listová): 400 mcg 133,3 mcg
Vitamín K (fylochinon): 150 mcg 50 mcg
Biotin (d-biotin): 100 mcg 33,3 mcg
Vitamín D3 (cholekalciferol): 10 mcg 3,3 mcg
Vitamín B12 (kyanokobalamin): 5 mcg 1,87 mcg

Minerály/ionty:

 

Citronan draselný: 800 mg 266 mg
Polyfosfát sodný: 400 mg 133 mg
Mléčnan hořečnatý: 240 mg 80 mg
Mléčnan vápenatý: 240 mg 80 mg
Citronan sodný: 220 mg 73 mg
Chlorid chromitý (z toho čistý chrom): 300 mcg 100 mcg

Hlavní antioxidant:

 

Alfa-lipoová kyselina: 150 mg 50 mg

Přídané látky:

 

Regulátory kyselosti: kyselina citrónová a kyselina jablečná
Aroma: zelené jablko
Sladidlo: sukralóza
Vlákniny: xanthan, konjacový mannan, sodná sůl karboxymetylcelulózy
Protispékavé látky: fosforečnan vápenatý

Omezení:

Nenahrazuje pestrou stravu. Není určeno pro děti, v těhotenství, při kojení, nízkobílkovinnové dietě a při alergii na některou z uvedených složek. Zvýšená pozornost nutná u diabetu. Prášek nesmí být přijímán v suchém stavu. Množství kofeinu ve 200 g prášku odpovídá přibližně dvěma šálkům kávy. Příjem posledních 6 hodin před spaním může zhoršit usínání. Přípravek zvyšuje pocity hladu a chuť k jídlu. Po konzumaci není vhodné přijímat několik hodin alkohol.


Skladování:

Skladovat v suchu, mimo dosah dětí a slunečních paprsků, v teplotě do 25 °C, po odebrání potřebného množství dobře uzavřít. Prášek přijímá vzdušnou vlhkost, případné hrudkování v sypkém stavu nebo sedimentace při rozmíchání není na závadu.

Dávkování produktu Restart!

Níže uvedený text nejsou zdravotní tvrzení z jejich seznamu vydaného Evropskou komisí. Jedná se o informativní text z publikovaných studií (hledejte například důvěryhodné portály PubMed.org, Examine.com, Webmd.com). Text vychází rovněž z letité praxe lidového léčitelství či praxe vrcholových sportovců.

Kolik nejméně a kolik nejvíce:

Základní dávka je jedna zarovnaná odměrka (40 g) do cca 0,3-0, 4 litru vody (je možné i více, podle individuální chuti), přibližně 15-30 minut před tréninkem.

Dávkování odstupňovat zhruba takto:

 

 

 • Pro ženy do 60 kg a kondiční tréninky: 1 zarovnaná odměrka (40 g) do 0,3-4 l vody.
 • Pro muže a ženy do 80 kg a náročnější tréninky: 2 zarovnané odměrky (80 g) do 0,7-0,8 l vody.
 • Pro muže a ženy nad 80 kg a extrémně náročné tréninky: necelé 3 odměrky (120 g) do 1-1,2 l vody.

 

 

 

Nejvyšší dávka 120 g (do 1-1,2 l vody) by se neměla překračovat. Její konzumaci je dobré začít již v polovině tréninku, a druhou polovinu nápoje dopít během 30-45 minut po skončení tréninku.

Vyšší dávky než 4 dcl nápoje se vyplatí nevypít najednou, ale upíjet pomalu, s cca 10-15 minutovými pauzami po menších doušcích. Zamezí se tím uzavření žaludku, který větší množství tekutin považuje již za potravu, a živiny se dostávají do střev a krve mnohem rychleji. (Pozor, na tento trik, může významně zlepšit účinky nápoje!).


Jak doplňovat o další živiny:

Nápoj lze doplňovat i o další sacharidy, např. ovocné šťávy (z pomerančů, jablek, rakytníku, noni apod.) či zeleninové šťávy (z červené řepy či rajčat). Snášenlivost těchto přídavků je nutné individuálně ozkoušet.

Pokud je pro vás nápoj příliš sladký, nakapejte si do něj citrónovou šťávu nebo lžičku jablečného octa. Pokud vám nevadí sladkost, nebo chcete zvýšit účinnost větším poměrem sacharidů k aminokyselinám, přidejte do nápoje nějaký džus, pyré či sirup.

Můžete také používat klasické sportovní sacharidy jako jsou glukóza a maltodextrin či cyklické polydextriny. Naopak sacharidy typu palatinózy či vitarga a jiných škrobů s velkými molekulami efekt nápoje nezvyšují.

Množství sacharidů přidaných k jedné odměrce nápoje může kolísat mezi 10-20 g. Případné vyšší dávky vyžadují větší ředění nápoje, aby nedocházelo k průjmům.

Za jistých okolností, kdy chcete být po část dne na tekuté stravě, je možné do nápoje přimíchávat i proteinový prášek (syrovátkový, kaseinový či kolagenní), ať už v naturální, neochucené podobě nebo s vanilkovou příchutí. K jedné odměrce RESTARTU (40 g) přidávejte maximálně 10 g dalšího proteinu, pokud chcete zachovat ředění do 4-5 dcl vody, jinak musíte nápoj ředit více.


Jak nápoj rozmíchat a uchovávat:

Nejlepším možným způsobem přípravy je rozmíchání v šejkru. Nemusíte jím třepat intenzivně, stačí tekutinu několikrát lehce převrátit tam a zpět.

Kvůli vysokému obsahu krystalických aminokyselin není nápoj vhodné rozmíchávat v mixéru, tvoří se velmi hustá pěna, která pomalu opadává. Možné je naopak rozmíchání prášku lžičkou ve sklenici s vodou.

Nápoj má tendenci sedimentovat, takže po krátkém odstátí je vhodné vždy znovu zlehka zatřepat šejkrem nebo zamíchat ve sklenici lžičkou. Pokud by měl mít nápoj při takovém množství různých látek homogenní konzistenci, bylo by nutné používat více zahušťovadel, o nichž si ale nemyslíme, že je vhodné konzumovat je pravidelně.

Nápoj vydrží rozmíchaný v chladnu několik hodin, ne však déle než půl dne, pak se již začne měnit jeho chuť.

Kombinace produktu Restart! s ostatními produkty:

Níže uvedený text nejsou zdravotní tvrzení z jejich seznamu vydaného Evropskou komisí. Jedná se o informativní text z publikovaných studií (hledejte například důvěryhodné portály PubMed.org, Examine.com, Webmd.com). Text vychází rovněž z letité praxe lidového léčitelství či praxe vrcholových sportovců.

Následující kombinace zohledňují vaši tělesnou váhu, náročnost tréninku a finanční možnosti.

40 g RESTART po tréninku a 40 g TRANSFORM během dne (nejlépe hned po tréninku)

 • pro kondiční cvičence, začátečníky, ženy, které netrénují se soutěžními ambicemi a mládež.
 • Další kombinace:
  • Pokud chcete podpořit tréninkový výkon, berte Adaptobol, 2-3 tobolky cca 15-30 minut před tréninkem
  • Pokud cítíte, že máte snížené libido, používejte Libidobol, 4 až 6 tobolek denně (Vždy nejlépe spolu s nápojem TRANSFORM a s jídlem)

80 g RESTART při tréninku a po tréninku a 40 g TRANSFORM dvakrát během dne (ráno a k jednomu z dalších jídel během dne)

 • pro lidi, kteří trénují obvykle třikrát až čtyřikrát týdně intenzivněji
 • Další kombinace:
  • Pokud chcete podpořit tréninkový výkon, berte Adaptobol, 3-4 tobolky cca 15-30 minut před tréninkem

120 g RESTART při tréninku a po tréninku + 40 g TRANSFORM dvakrát až třikrát během dne

 • pro lidi, kteří trénují intenzivně 4x týdně a vícekrát a mají velké nároky na regeneraci.
 • Další kombinace:
  • Pokud chcete podpořit tréninkový výkon, berte Adaptobol, 4-5 tobolek cca 15-30 minut před tréninkem

Kombinace ATTACK, RESTART a TRANSFORM

 • 50 g ATTACK před tréninkem + 40 g RESTART po tréninku + 40 g TRANSFORM během dne
  • Vhodné pro začátečníky, jejichž cílem je od počátku co nejlepší růst svalů
 • 100 g ATTACK před tréninkem + 80 g RESTART po tréninku + 40 g TRANSFORM během dne
  • Vhodné pro středně pokročilé, jejich cílem je maximální růst svalů
 • 120 g ATTACK před tréninkem + 80-120 g RESTART po tréninku + 80 g TRANSFORM během dne
  • Kombinace pro pokročilé, pro něž je růst svalů a síly alfou a omegou života a jsou ochotni do toho investovat maximum času i financí.
   (Dávejte si jen mezi jednotlivými dávkami nápojů pauzu zhruba hodinu a čtvrt, aby se přijaté aminokyseliny správně použily v rámci jednoho „metabolického obratu“.)

Nezapomínejte na dvě drobná omezení:

 1. Všechny nápoje obsahují jistou dávku čajového theinu (druhu kofeinu) a můžou zhoršovat usínání, pokud jsou konzumovány posledních 6 hodin před spaním. Svou snášenlivost si musíte individuálně ozkoušet.
 2. Všechny nápoje obsahují látku MSM, která ředí krev a umožňuje rychlejší proudění živin v těle. Několik hodin po konzumaci MSM není vhodné přijímat alkohol, vzniká velmi rychle silný stav opilosti.