1 206,-817,-

Transform!

57 % proteinů/aminokyselin, 24 % sacharidů, 10 % dalších funkčních látek. Celodenní nápoj pro podporu růstu svalů. Skutečný „all-in-one“ produkt, který nemá ani vzdáleně konkurenci.

Níže uvedený text nejsou zdravotní tvrzení z jejich seznamu vydaného Evropskou komisí. Jedná se o informativní text z publikovaných studií (hledejte například důvěryhodné portály PubMed.org, Examine.com, Webmd.com). Text vychází rovněž z letité praxe lidového léčitelství či praxe vrcholových sportovců.

V krátkosti:

Nápoj TRANSFORM není protein nebo gainer nebo pouhá směs aminokyselin, kreatinový přípravek či multivitamín nebo směska pro podporu zažívají, ale všechno dohromady, a ještě něco mnohem víc. TRANSFORM pomáhá lépe trávit a využívat klasické jídlo, sám poskytuje startovní látky pro rozběhnutí anabolismu a zároveň stavební látky pro následný růst s valů a k tomu obsahuje několik superzdravých surovin, které vyladí tělo i mysl do optimálního fungování. Přes 50 látek ve funkčních a často maximálně povolených dávkách v jednom nápoji! Nemusíte si už kupovat pět nebo deset věcí zvlášť. Nikdo na trhu nenabízí víc! Nemusíte dál přemýšlet, co kombinovat, či nekombinovat. Víc toho za současných podmínek nemůžete chtít. Tento produkt nenahrazuje jídlo, ale promění vás na stroj, který dokonale zpracuje jídlo na svaly – a to je velký rozdíl!


Proč užívat takové dávky?

Samozřejmě si můžete říkat, zda dávka až 200 g prášku na zhruba dva litry vody není moc? Odpověď: Zaprvé, můžete brát méně (viz kolonku Dávkování), ale zadruhé, věřte, že ani maximálních 200 g není zase tolik a je to praktické. Beztak to tak nakonec už teď děláte. Kdokoli, kdo suplementuje pořádně, kombinuje najednou několik produktů. Něco dáváte před tréninkem, něco po tréninku, něco často i při tréninku, občas protein na noc. Zde to vyřešíte tím, že dáte několikrát denně 40 g prášku do 4 deci vody a pokaždé tím nastartujete anabolizaci a tělu dodáte spoustu zdravotně prospěšných látek, které jdou daleko za hranice běžných suplementů a které byste i obtížně získávali ze stravy.

TRANSFORM můžete pít k jídlu jako džus a zároveň ho používat jako předtréninkový nakopávač nebo potréninkový „gainer“. Podstatná je tu jednoduchost dávkování a přitom komplexnost složení. Netvrdíme, že musíte dávat maximální dávky – zpočátku jistě ucítíte i 1-2 odměrky jediného nápoje. Ale čím lepší regenerace, tím budete mít více energie i bystřejší mysl a tím intenzivnější můžou být další tréninky. Každopádně, celkové zvýšení příjmu tekutin díky tomuto nápoji umožňuje celkově lepší výkon a tekuté izolované a neštěpené živiny postupují do krve mnohem rychleji než normální jídlo. Bavíme se o čtyř až osminásobné rychlosti oproti běžnému stavu – klasickému jídlu. Navíc i normální jídlo se díky TRANSFORMU snadněji transformuje ve svaly. Žádný jiný produkt vám toho nenabídne tolik najednou a pokud byste si chtěli podobnou směs namíchat sami z více různých produktů, vyjdou vás zcela jistě až o několik desítek procent dráž. My se nestydíme říct: měsíční užívání tohoto produktu naplno vás vyjde poměrně draho. Ale když si to porovnáte s jinými firmami a produkty, je to výhodnější.


Detailní popis jednotlivých složek:

Co je tedy obsahem produktu TRANSFORM, který předčí ostatní konkurenci o jeden dva řády a ostatní ho budou maximálně moct se zpožděním kopírovat? (Základy jsme položili již v roce 2015 a 2015 nyní jsme evolučně postoupili o krok dál.)

 

 1. Směs 17 aminokyselin Amino Muscle Growth (AMG), která se napodobuje složení lidského svalu. - Éra, kdy suplementy sázejí jen na BCAA (leucin, isoleucin, valin) a glutamin, je dávno překonaná. Tělo neroste ze čtyř aminokyselin, potřebuje jich mnohem více. První spuštění anabolizace probíhá v tzv. aspartátovém cyklu, kde dokonce BCAA vůbec nepůsobí. Klíčový na nastartování růstu svalů je totiž lysin – a toho je v AMG nejvíce. BCAA se také často zbytečně plýtvá a rozhodně nemají sloužit (a ani reálně neslouží) k ochraně svalů před rozpadem při tréninkové námaze. Nejprve totiž tělo spaluje glutamovou kyselinu (příp. glutamin), asparagovou kyselinu a alanin. Obsah těchto aminokyselin v AMG pak naopak chrání BCAA, aby se nespalovaly zbytečně (na údajné chránění dosavadních svalů), ale aby se ušetřily na nastartování růstu nových svalů. Proti rozpadu navíc v TRANSFORMU působí silnější derivát BCAA zvaný HMB. Navíc je tu betain, u nějž bylo zjištěno, že již dávka 1,25 g umí rovněž působit na změnu tělesné kompozice – my pro jistotu dáváme hned 3,5 g a myslíme i na to, že betain výrazně snižuje pocení při tréninku a zlepšuje trávení jídla, což oddaluje vyčerpání a prodlužuje délku výkonu. Ve skutečnosti tedy nápoj TRANSFORM má sílu, jako byste konzumovali několik desítek gramů BCAA a přitom je na gramáž levnější a jeho využití účelnější, protože víc odpovídá přirozeným fyziologickým pochodům. V porovnání s ostatními nápoji ATTACK a RESTART má TRANSFORM v denní maximální třikrát více stejné směsi aminokyselin, je to vyložená továrna na svaly.
 2. Svaly pochopitelně nerostou jen z volných aminokyselin. Čisté krystalické aminokyselin dokonce primárně jen spouští růst svalů a stavební jsou jenom z půlky. Proto TRANSFORM obsahuje i solidní dávku kompletních proteinů, syrovátkového izolátu a micelárního kaseinu, v ideálním poměru 3:1, který podle výzkumů působí na svaly lépe, než když se užívá jenom syrovátkový protein nebo jenom kasein. Denní dávka směsi poskytující 40 g čistých proteinů je asi tak maximum, co má smysl konzumovat v doplňcích stravy. Zapomeňte na 100 g samotného syrovátkového proteinu, z nějž polovinu v lepším případě vyčuráte a v horším vám způsobí akné nebo nabírání tuku. To, co pohání využitelnost bílkovin, jsou čisté aminokyseliny. Proto je tu aminokyselin více než bílkovin.
 3. Podstatné jsou přitom také jednoduché sacharidy – maltodextrin, glukóza a fruktóza. Poslední dobou se rozšířila móda konzumovat aminokyseliny samotné a posuzovat údajnou kvalitu výrobků podle toho, kolik je v nich čistých aminokyselin. Vychází se tu z mylné představy, že čisté aminokyseliny budují čisté svaly bez tuku. Ve skutečnosti ale svaly potřebují k dopravě do svalů inzulín a cukr. Bez cukru nefunguje transport aminokyselin do svalu tak dobře a aminokyseliny se často znehodnocují (mění právě na cukr). Více sacharidů je tedy klíčem k růstu svalů a kdyby sacharidy z AMG výrobků (TRANSFOM, ATTACK a RESTART) měly být jediné sacharidy, které za den přijmete, tak se to vyplatí. Nekonzumovat aminokyseliny se sacharidy má smysl jedině, pokud trpíte vzácnými metabolickými poruchami. Jinak je to neekonomické – a to i v přípravě na kulturistickou soutěž. Lidé, kteří si navykli používat denně třeba 30-50 g BCAA a 30-50 g glutaminu, zaznamenají výrazně horší efekt než při použití 60 g základní AMG směsi s trochou cukru. Neváhejte ozkoušet, budete překvapeni. Výzkumy z texaské univerzity v Galvestone a výzkumy Švédské akademie věd uvádějí až o 250 % vyšší efekt u směsi esenciálních aminokyselin s cukrem než při užití stejně velkého množství samotných BCAA.
 4. Bílkoviny, aminokyseliny a sacharidy potřebují pro lepší využití i vitamíny. V dávce 200 g je 200 % doporučené denní dávky všech vitamínů, od A, B komplexu, přes C, D až po vitamíny označované jako F a K. Syntetické vitamíny ale samy o sobě nestačí a nejsou tak účinné. Ideální je, pokud k sobě mají další katalyzátory – přírodní barviva. Neexistuje v tomto ohledu nabitější ovoce něž goji (kustovnice čínská, 4 g čistého extraktu bez cukru) a skvěle na zlepšení využitelnosti céčka působí extrakt hlohu. Přidáváme tu obě suroviny a k nim dáváme i obrovskou dávku extraktu zeleného čaje (2 g s 50 % polyfenolů). Za vitamíny byly dříve považovány i fosfolipidy cholin a inositol. Dnes víme, že jsou to vitageny, jichž se musí dávkovat mnohem víc než vitamínů. Také se dávají do energy drinků k povzbuzení činnosti mozku a jater, ale opět jenom zlomkové množství oproti tomu, co nabízíme my (3000 a 2500 mg).
 5. Zlepšené využití bílkovin zajišťuje organické forma zinku a je tu dán i chrom, který umožňuje lépe zpracovávat sacharidy a potlačovat chuť na sladké.
 6. Stav střevní sliznice a větší propustnost živin umožňuje jemná vláknina GOS (galaktooligosacharidy) a směs trávicích enzymů z vás udělá mašinu na jídlo. Jestliže chcete objem, musíte jíst. Ale výsledkem nemá být to, že jste ustavičně nafouklí, ale že jídlo zpracováváte velkou rychlostí a beze ztrát. Netvrdíme vám – nahraďte stravu doplňky. Říkáme – zlepšete si pomocí doplňků zpracování jídla!
 7. 8 g kreatin-malátu jako denní dávka poskytne rychlé zvýšení síly a nárůst svalů až o několik kilo za první měsíc užívání. Na tvorbu vlastního tělního kreatin fosfátu a tvorbu jaterního antioxidantu glutathionu přidáváme 200 mg alfa-lipoové kyseliny. A k tomu, aby se všechny extrakty co nejlépe vstřebávaly, přidáváme na prokrvení žaludku, střevní sliznice a svalů i extrakt černého pepře (10 mg). Na ředění krve a protizánětlivé účinky tu máme sloučeninu MSM, jedinou složku tradiční doplňkové kloubní výživy, o níž víme, že funguje i na něco jiného než na klouby. Řidší krev méně namáhá ledviny a lépe proniká do svalové tkáně.
 8. Jak si asi všímáte, řada složek tu má vliv na zdraví srdce, snižování krevního tlaku a cholesterolu, na lepší práci jater a prostaty (z dosud neuvedených např. lykopen z goji). Jinými slovy, nápoj TRANSFORM nejenom, že zlepšuje růst svalů, tréninkový výkon, ale pomáhá i snižovat potíže spojené s užíváním steroidů.
 9. Do TRANSFORMU nedáváme navíc další syntetický kofein, protože lidé jsou obecně překofeinovaní a vůči jeho účinkům spíš otupělí. Nehledě na to, že dávka zeleného čaje už obsahuje docela dost theinu, který je kofeinu podobný.

 


Proč nemáte šanci získat nic srovnatelného jinde či jinou cestou?

Abyste získali podobnou směs, museli byste většinou smíchat tři až čtyři jiné produkty, a většinou nastane jeden z těchto problémů:

 

 1. Některá látka vám i tak vám bude chybět (schválně: máte ve své sbírce suplementů MSM, GOS, ALA nebo extrakt hlohu? A víte, jak parádně působí každá z těchto látek?)
 2. Naopak se vystavujete nebezpečí předávkování jinou látkou, kterou obsahuje více produktů najednou (nejčastěji kofein, ale předávkovat se lze čímkoli)
 3. Je těžké chuťově vyladit směs produktů s různými aromaty nebo zakrýt nepříjemnou chuť neochucených surovin ochucenými směsmi
 4. Při kombinaci více produktů najednou do sebe většinou dostáváte mnohem vyšší množství aditiv – sladidel, aromat a různých zahušťovadel – přičemž v TRANSFORMU! se jejich obsah minimalizoval na nezbytně nutnou míru
 5. Pokaždé platíte navíc za obaly, etikety, odměrky, balení a expedování ze skladu, reklamu za jednotlivé produkty a mnohdy i poštovné – což vás ve výsledku může stát i několik set měsíčně. V případě TRANSFORMU máte v jednom obalu a v jedné odměrce vše, co lze najednou rozpustit a bez problémů vypít před tréninkem, případně pít při tréninku. To, co rozumně ušetříte na obalech apod. pak můžete investovat do vyšších dávek prášku a výraznějšího efektu na výkon a růst svalů. Opravdu – nejde jen o množství druhů látek, nejde je o množství jednotlivých látek a jejich poměry, jde i o poměr cena/výkon. Myslete na to a počítejte!

 

Složení produktu Transform!

  100 g 200 g
Energetická hodnota: 1447,3 kj / 344,6 kcal 2894,6 kj / 689,2 kcal
Bílkoviny (proteiny, aminokyseliny a další dusíkaté látky): 57 g 114 g
Sacharidy (z toho laktóza): 24,2 g (1,4 g) 48,4 g (2,8 g)
Tuky: 2,2 g 4,4 g
Vláknina: 0,4 g 0,8 g
Organické kyseliny: 4 g 8 g

Jedna zarovnaná odměrka (40 g) obsahuje: 8,2 g čistých bílkovin syrovátky a kaseinu; 7,5 g volných esenciálních aminokyselin (z toho 3,3 g BCAA); 3,8 g volných neesenciálních aminokyselin; 1,6 g kreatinu, 800 mg HMB, 700 mg betainu; 9,6 g jednoduchých sacharidů


Složení na maximální denní dávku 200 g (5 odměrek) a v jedné odměrce (40 g):

Zdroje komplexních bílkovin (alergeny: mléko):

Syrovátkový proteinový izolát 90%, CFM-GF: 33 g 6,6 g
Mléčný proteinový koncentrát 80% (zdroj micelárního kaseinu): 13 g 2,6 g

(Oba zdroje dohromady obsahují 10,1 g BCAA a 8,5 g glutaminu ve vázané formě v denní maximální dávce 200 g prášku a 2,02 g BCAA a 1,7 g glutaminu v jedné odměrce)


Esenciální aminokyseliny ve volné/krystalické formě:

 

Lysin hcl: 8,3 g 1,66 g
Leucin (součást BCAA): 7,3 g 1,46 g
Valin (součást BCAA): 5 g 1 g
Isoleucin (součást BCAA): 4,2 g 840 mg
Threonin: 4,2 g 840 mg
Fenylalanin: 3,8 g 760 mg
Methionin : 2,2 g 440 mg
Cystein: 1,5 g 300 mg
Tryptofan: 1 g 200 mg

Neesenciální aminokyseliny ve volné/krystalické formě:

 

Kyselina glutamová: 7 g 1,4 g
Kyselina asparagová: 6 g 1,2 g
Alanin: 4 g 800 mg
Taurin: 2 g 400 mg

Aminokyselinové sloučeniny a deriváty:

 

Tri-kreatin malát: 8 g 1,6 g
HMB (hydroxybetametylbetaburytát, derivát leucinu): 4 g 800 mg
Betain hcl: 3,5 g 700 mg
Karnitin tartrát: 2 g 400 mg

Zdroje sacharidů:

 

Maltodextrin: 28,4 g 5,68 g
Glukóza: 14 g 2,8 g
Fruktóza: 6 g 1,1 g

Rostlinné extrakty (přírodní antioxidanty):

 

Extrakt goji (kustovnice čínská, lyceum chinensis): 7 g 1,4 g
Extrakt zeleného čaje 50 % (camelia chinensis): 2 g 400 mg
Extrakt hlohu ostrotrnného: 200 mg 40 mg
Kyselina alfa-lipoová (thioktová): 200 mg 40 mg

Vitageny (podpora využití aminokyselin):

 

Myo-Inositol: 3 g 600 mg
Cholin bitartrát: 2,5 g 500 mg

Podpora trávení:

 

GOS (galaktooligosacharidy): 3 g 600 mg
Komplex trávicích enzymů (amyláza, laktáza, proteáza, lipáza, celuláza, bromelain, papain): 240 mg 48 mg
Extrakt černého pepře (piper nigrum): 20 mg 4 mg

Podpora prokrvení:

 

MSM (metylsulfonylmetan): 1 g 200 mg

Vitamíny:

 

Vitamín C (kyselina askorbová): 160 mg 32 mg
Niacin (nikotinamid): 32 mg 6,4 mg
Vitamín E: 24 mg 4,8 mg
Kyselina pantotenová (pantothenan vápenatý): 12 mg 2,4 mg
Vitamín B6 (pyridoxin hydrochlorid): 2,8 g 0,56 mg
Vitamín B2 (riboflavin): 2,8 mg 0,56 mg
Vitamín B1 (thiamin nitrát): 2,2 mg 0,56 mg
Vitamín A (retinolacetát): 1600 mcg 320 mcg
Folacin (kyselina listová): 400 mcg 80 mcg
Vitamín K (fylochinon): 150 mcg 30 mcg
Biotin (d-biotin): 100 mcg 20 mcg
Vitamín D3 (cholekalciferol): 10 mcg 2 mcg
Vitamín B12 (kyanokobalamin): 5 mcg 1 mcg

Ve 200 g prášku je 200 % doporučené denní dávky všech vitamínů, počítaných pro nesportující populaci. (Pro sportující populaci je ovšem běžné užívat zvýšené dávky. Proto nevadí kombinovat během dne nápoje TRANSFORM, ATTACK a RESTART a dostat se např. až na 400-500 % DDD.)


Minerály:

 

Organická forma citronan zinečnatý (z toho čistý zinek): 20 mg 4 mg
Chlorid měďnatý (z toho čistá měď): 2 mg 0,4 mg
Chlorid chromitý (z toho čistý chrom): 300 mcg 60 mcg

Přídatné látky:

 

Regulátory kyselosti: kyselina citrónová a kyselina jablečná
Barvivo: beta-karoten
Aroma: ananas
Sladidlo: sukralóza
Vlákniny: xanthan, konjacový mannan, sodná sůl karboxymetylcelulózy
Protispékavé látky: fosforečnan vápenatý a oxid křemičitý

Omezení:

Nenahrazuje pestrou stravu. Není určeno pro děti, v těhotenství, při kojení, nízkobílkovinnové dietě a při alergii na některou z uvedených složek. Zvýšená pozornost nutná u diabetu. Prášek nesmí být přijímán v suchém stavu. Množství kofeinu ve 200 g prášku odpovídá přibližně dvěma šálkům kávy. Příjem posledních 6 hodin před spaním může zhoršit usínání. Přípravek zvyšuje pocity hladu a chuť k jídlu. Po konzumaci není vhodné přijímat několik hodin alkohol.


Skladování:

Skladovat v suchu, mimo dosah dětí a slunečních paprsků, v teplotě do 25 °C, po odebrání potřebného množství dobře uzavřít. Prášek přijímá vzdušnou vlhkost, případné hrudkování v sypkém stavu nebo sedimentace při rozmíchání není na závadu.

Dávkování produktu Transform!

Níže uvedený text nejsou zdravotní tvrzení z jejich seznamu vydaného Evropskou komisí. Jedná se o informativní text z publikovaných studií (hledejte například důvěryhodné portály PubMed.org, Examine.com, Webmd.com). Text vychází rovněž z letité praxe lidového léčitelství či praxe vrcholových sportovců.

Kolik nejméně a kolik nejvíce

Základní dávka je jedna zarovnaná odměrka (40 g) do cca 0, 3-4 litru vody (je možné i více, podle individuální chuti), užívat přednostně před jídlem nebo rovnou s jídlem.

TRANSFORM zlepšuje trávení a využívání živin, lze jej tedy konzumovat namísto ostatních nápojů k jídlu, aniž by tím docházelo k naředění kyselin a enzymů v žaludku.

Takto lze nápoj konzumovat až k pěti jídlům denně, raději ale ne později než 6 hodin před spaním, neboť obsah kofeinu ze zeleného čaje může zhoršovat usínání. Dvě odměrky nápoje (80 g do 0,7-0,8 l vody) mohou nahradit i jedno celé jídlo denně.

Mezi jednotlivými dávkami 40 g prášku či více, by měla být pauza cca 70-80 minut.

Nejvyšší denní dávka 200 g denně by se neměla překračovat. Celkově vyšší dávky aminokyselin, proteinů, antioxidantů a vitamínů denně je vhodné řešit kombinovaným používáním nápojů TRANSFORM, ATTACK a RESTART. Návod k přípravě nutno dodržet.


Jak užívat před tréninkem a po tréninku:

TRANSFORM lze užívat i před tréninkem a po tréninku naráz až dvě odměrky (cca 80 g) do 0,7-0,8 litru vody. Před tréninkem je nutné počítat s tím, že nápoj zvyšuje pocity hladu, tudíž se vyplatí k němu sníst například jeden banán, pár rýžových chlebíčků nebo proteinovou či mussli tyčinku. Po tréninku naopak nápoj zlepšuje trávení následně přijatého klasického jídla

Vyšší dávky než 4 dcl nápoje se vyplatí nevypít najednou, ale upíjet pomalu, s cca 10-15 minutovými pauzami po menších doušcích. Zamezí se tím uzavření žaludku, který větší množství tekutin považuje již za potravu, a živiny se dostávají do střev a krve mnohem rychleji. (Pozor, na tento trik, může významně zlepšit účinky nápoje!). Například po tréninku pijte 0,8 litru nápoje pomalu první hodinu po skončení zátěže a pak plynule navažte konzumací klasického jídla.


Jak doplňovat o další živiny:

Nápoj lze doplňovat i o další sacharidy, např. ovocné šťávy (z pomerančů, jablek, rakytníku, noni apod.) či zeleninové šťávy (z červené řepy či rajčat).

Pokud je pro vás nápoj příliš sladký, nakapejte si do něj citrónovou šťávu nebo lžičku jablečného octa. Pokud vám nevadí sladkost, nebo chcete zvýšit účinnost větším poměrem sacharidů k aminokyselinám, přidejte do nápoje nějaký džus, pyré či sirup.

Můžete také používat klasické sportovní sacharidy jako jsou glukóza a maltodextrin či cyklické polydextriny. Naopak sacharidy typu palatinózy či vitarga a jiných škrobů s velkými molekulami efekt nápoje nezvyšují.

Množství sacharidů přidaných k jedné odměrce nápoje může kolísat mezi 10-20 g. Případné vyšší dávky vyžadují větší ředění nápoje, aby nedocházelo k průjmům.

Za jistých okolností, kdy chcete být po část dne na tekuté stravě, je možné do nápoje přimíchávat i proteinový prášek (syrovátkový, kaseinový či kolagenní), ať už v naturální, neochucené podobě nebo s vanilkovou příchutí. K jedné odměrce TRANSFORMU 40 g přidávejte maximálně 10 g dalšího proteinu, pokud chcete zachovat ředění do 4 dcl vody, jinak musíte nápoj ředit více.

Je možný (nikoli však nutný) přídavek cca jedné lžičky oleje do 4 dcl nápoje (se 40 g prášku) – hodí se spíše v případě, že nápoj chápete jako komplexní náhražku stravy. Stejně tak nápoj snese přídavek několika gramů greens (chlorela, spirulina, mladý ječmen, moringa apod.) Všechna uvedená vylepšení jsou luxus, který rozhodně není nutný, nápoj je vysoce hodnotný sám o sobě a na trhu neseženete nic podobného.


Jak nápoj rozmíchat a uchovávat

Nejlepším možným způsobem přípravy je rozmíchání v šejkru. Nemusíte jím třepat intenzivně, stačí tekutinu několikrát lehce převrátit tam a zpět.

Kvůli vysokému obsahu krystalických aminokyselin není nápoj vhodné rozmíchávat v mixéru, tvoří se velmi hustá pěna, která pomalu opadává. Možné je naopak rozmíchání prášku lžičkou ve sklenici s vodou.

Nápoj má tendenci sedimentovat, takže po krátkém odstátí je vhodné vždy znovu zlehka zatřepat šejkrem nebo zamíchat ve sklenici lžičkou. Pokud by měl mít nápoj při takovém množství různých látek homogenní konzistenci, bylo by nutné používat více zahušťovadel, o nichž si ale nemyslíme, že je vhodné konzumovat je pravidelně.

Nápoj vydrží rozmíchaný v chladnu několik hodin, ne však déle než půl dne, pak se již začne měnit jeho chuť.

Kombinace produktu Transform! s ostatními produkty:

Níže uvedený text nejsou zdravotní tvrzení z jejich seznamu vydaného Evropskou komisí. Jedná se o informativní text z publikovaných studií (hledejte například důvěryhodné portály PubMed.org, Examine.com, Webmd.com). Text vychází rovněž z letité praxe lidového léčitelství či praxe vrcholových sportovců.

Následující kombinace zohledňují vaši tělesnou váhu, náročnost tréninku a finanční možnosti.

40 g dvakrát denně (ideálně ráno a poté v druhé polovině dně)

 • pro lidi, kteří se chtějí udržet fyzicky a duševně fit, ale necvičí příliš často, spíše mají náročné povolání. Lze takto užívat dlouhodobě každý den, nebo jen ve dny, kdy se cítíte unavení, nebo víte, že budete vystaveni většímu stresu. Přinese vám to mnohem více než popíjení kávy nebo energy drinků a konzumace sladkých tyčinek.
 • Další kombinace:
  • Pokud cítíte, že máte sníženou imunitu, používejte Imunobol, 4 až 6 tobolek denně
  • Pokud cítíte, že máte snížené libido, používejte Libidobol, 4 až 6 tobolek denně (Vždy nejlépe spolu s nápojem TRANSFORM a s jídlem)

 

40 g třikrát denně (ráno, k obědu a později odpoledne):

 • pro lidi, kteří trénují obvykle třikrát týdně kondičně. V den tréninku je nejvhodnější dávat nápoj k jídlu ráno nebo k obědu a potom až dvě odměrky po tréninku. V den bez tréninku je možné dávat odměrky pouze dvě, případně konzumaci úplně vynechat, nicméně ranní dávka ještě může podpořit růst svalů trénovaných den předtím.
 • Další kombinace:
  • Pokud cítíte, že máte sníženou imunitu, používejte Imunobol, 6 až 8 tobolek denně
  • Pokud cítíte, že máte snížené libido, používejte Libidobol, 6 až 8 tobolek denně
  • Pokud chcete podpořit tréninkový výkon, berte Adaptobol, 2-4 tobolky cca 15-30 minut před tréninkem

 

40 g čtyřikrát až pětkrát denně:

 • pro lidi, kteří trénují intenzivně 4x týdně a vícekrát a mají velké nároky na regeneraci. Zde se vyplácí konzumovat nápoj po jedné odměrce ráno, k obědu a jedné ze svačin (dopoledně nebo odpoledne) a potom dvě odměrky po tréninku (lze začít upíjet už v druhé polovině tréninku). V den bez tréninku se vyplatí minimálně dvě odměrky denně.
 • Další kombinace:
  • Pokud cítíte, že máte sníženou imunitu, používejte Imunobol, 6 až 8 tobolek denně
  • Pokud cítíte, že máte snížené libido, používejte Libidobol, 6 až 8 tobolek denně
  • Pokud chcete podpořit tréninkový výkon, berte Adaptobol, 2-4 tobolky cca 15-30 minut před tréninkem
  • Pokud chcete zvýšit potréninkovou regeneraci, berte další 4-6 tobolek Adaptobolu po tréninku

 


V případě, že trpíte akutní nebo chronickou bolestí kloubů, nahraďte TRANSFORM nápojem NO PAIN. Jedna odměrka NO PAIN obsahuje 20 g kolagenu a 14 g aminokyselin. Pro zlepšení stavu kloubů užívejte nejméně jednu, ale můžete i dvě odměrky denně.


Jestliže nechcete spoléhat jen na TRANSFORM, ale co nejlépe ho kombinovat s dalšími nápoji postupujte takto:

 1. Vašim cílem je především maximální tréninkový výkon. Tzn. zvýšená vytrvalost, síla, pocity napumpování, zmenšené pocení a zvýšené okysličení – typické požadavky u tréninků, kde dochází k velkému pocení a trénuje se do selhání.
  - Berte 2-3 odměrky ATTACK před tréninkem a navíc 1 odměrku TRANSFORM kdykoli během dne. ATTACK začnete konzumovat už 30-45 minut před začátkem tréninku a popíjejte ho i v průběhu tréninku. TRANSFORM pak konzumujte buď ráno nebo s jiným velkým jídlem během dne.
 2. Vašim cílem je především maximální regenerace po tréninku. Vaše tréninky nejsou extra intenzivní ani dlouhé, nemáte problém se k nim dokopat a nepotřebujete psychické nakopnutí. Cvičíte tedy hlavně kondičně, ale druhý den beztak zaznamenáváte zvýšenou únavu a bolest svalů.
  - Berte 2-3 odměrky RESTART po tréninku a k navíc 1 odměrku TRANSFORM kdykoli během dne. RESTART začněte pít už v druhé polovině tréninku a po tréninku dopijte druhou půlku. TRANSFORM pak konzumujte buď ráno nebo s jiným velkým jídlem během dne.
 3. Vašim cílem je absolutní maximalizace svalové výkonu, regenerace a růstu. Růst svalů a síly je pro vás alfou a omegou života a jste ochotni do toho investovat maximum času i financí.
  - Berte 2-3 odměrky ATTACK před tréninkem a 2-3 odměrky RESTART po tréninku a k tomu 1-2 odměrky TRANSFORM během dne (k 1-2 jídlům). Dávejte si jen mezi jednotlivými dávkami pauzu zhruba hodinu a čtvrt, aby se přijaté aminokyseliny správně použily v rámci jednoho „metabolického obratu“.

Nezapomínejte na dvě drobná omezení:

 1. Všechny nápoje obsahují jistou dávku čajového theinu (druhu kofeinu) a můžou zhoršovat usínání, pokud jsou konzumovány posledních 6 hodin před spaním. Svou snášenlivost si musíte individuálně ozkoušet.
 2. Všechny nápoje obsahují látku MSM, která ředí krev a umožňuje rychlejší proudění živin v těle. Několik hodin po konzumaci MSM není vhodné přijímat alkohol, vzniká velmi rychle silný stav opilosti.