Jak se s námi mohou srovnávat ostatní firmy?

Nebudeme předstírat, že bez našich produktů nemůžete žít, nebo že jsme úplně nejlepší na světě, nebo že nikdo ostatní nestojí za to. Nehrajeme tyto hloupé reklamní hry. Jen nabízíme férově přesné složení našich produktů, s vysvětlením, proč obsahují to, co obsahují.

Naše rozhodnutí vydat se směrem „all-in-one“ produktů vychází ze snahy ušetřit nám samotným i našim zákazníkům práci při rozhodování, co přesně, kdy a jak užívat a dávkovat. Není za tím snaha ohromovat lidi, co všechno se nám podařilo nacpat do jednoho balení, případně množstvím řádků na etiketě vyvolávat chaos a znepřehlednit možnost vyznat se ve složení. Nemáme žádné tajnosti – na webu zveřejňujeme vše superpodrobně.

Netvrdíme, že naše produkty jsou absolutně originální. Na trhu existuje pochopitelně řada podobných věcí. Ale právě jen podobných, nikoli stejných, nebo vyrovnávajících se tomu, na co jsme přišli my. Schválně najděte někoho, kdo se na svém oficiálním webu nebojí srovnávat s ostatními.

Klidně vám řekneme, jaké nejnašlápnutější produkty se podobají těm našim. (Níže uvedené firmy a produkty přitom nijak nehodnotíme a uvádíme je v abecedním pořadí.)

Když si důkladně projdete složení těchto produktů – a vyzýváme vás: dejte si s tím tu práci na pár hodin – , zjistíte, že někde chybí kreatin, jinde zase HMB, betain, ALA, zelený čaj, piperin, cholin, inositol, skoro vždy chybí trávicí enzymy a GOS, minimálně se používají bohaté směsi vitamínů nebo rostlinné extrakty v množství, které jde cítit (např. naše dávky goji jsou obří). Ve specificky před nebo potréninkových nápojích není dost inosinu, glukonorolaktonu, tyrosinu, případně tam úplně chybí.

Znovu a znovu – můžete hledat i to nejlepší na trhu a občas najdete něco s vyšším obsahem BCAA nebo peptidů, ale tím výhody končí. (Navíc – jak vysvětlujeme v popisu každého produktu, nejde o to mít co nejvíce BCAA, ale mít dost a správný poměr více esenciálních aminokyselin a k tomu dost neesenciálních aminokyselin, které se spalují dříve než BCAA.)

Jediné, co mají tyto jiné produkty navíc, bývá u předtréninkových nápojů kofein. U mnoha rostlinných extraktů zamíchaných do nápojů se ani neuvádí množství a je pochybné, že by bylo skutečně účinné. My dáváme přednost nabitým nápojům, k nimž případně můžete používat kapsle, kde si množství látek odměříte sami.

Ačkoli první produkty AMG (Amino Muscle Growth) naše mateřská firma Nutri-Exact uvedla do oběhu kolem roku 2010, v průběhu let proběhla řada inovací, při nichž jsme se inspirovali i výše uvedenými firmami a výrobky a k aminokyselinovému základu přidávali další látky. Svou inspiraci nám poskytly i tyto firmy a produkty, které na českém trhu neseženete:

Možná by mělo smysl některé věci od těchto značek dovážel do Česka, problém je, že část věcí tu není povolených.

Jaká byla geneze?

Základ všemu položil nyní již zesnulý biochemik a sportovní trenér, Petr Novák, od něhož jsme firmu a know-how kompletně převzali.

Naše snaha také byla jít dále, než chtěl on. Petr Novák nevěřil, že jde lidi přesvědčit, aby konzumovali jeden drahý produkt nebo používali systematicky jednu produktovou řadu a investovali do toho 4-6 tisíc měsíčně. My jsme přesvědčení, že se nám to podaří vysvětlit. Jen je nutné říkat pravdu a být maximálně otevřený.

Lidé, co suplementují naplno, do suplementů běžně investují pět, ale někdy i deset tisíc měsíčně. Zde mají šanci i při obrovských dávkách výrazně ušetřit. Koupit si jeden produkt na 4-5 tisíc korun a k němu další za 3-4 tisíce, vychází pořád levněji, než když si kupujete osm až deset produktů za deset tisíc a více, a beztak máte k dispozici méně látek. Ten, kdo chce vyzkoušet vrcholovou suplementaci, se přitom může pohybovat i na částce 3-4 tisíce, jež je naprosto přiměřená, a zažít vzestup výkonnosti a regenerace jako nikdy předtím.

Při vývoji nové řady AMG, který skončil uvedením a trh v roce 2015, nám pomohl s konzultacemi Tomáš Lukáč, úspěšný soutěžní kulturista a jeden z nejbližších Novákových svěřenců, jemuž nyní za tuto pomoc veřejně děkujeme. Nakonec jsme se ale rozhodli vyřadit z nápojového mixu hořké rostlinné extrakty, ubrat na sacharidech (které si může každý lacino přidat sám) a zvýšit obsah aminokyselin i proteinů. Nejposlednější verze AMG z roku 2016, které uvádíme exkluzivně na webu Body-Transform, už dávno nejsou jen „obohacené aminokyseliny“, ale spíše proteinovo-aminokyselinové nápoje nabité látkami zlepšujícími trávení normálního jídla. Jde o úplně nový level.

Typické rozdíly

Někdo při zběžném pohledu může třeba tvrdit, že na trhu už je Hero od Extrifitu a Body-Transform ho napodobuje. Sorry, kluci a děvčata, AMG Drink tu je od roku 2013 a inovovaná verze se objevila na trhu v roce 2015, pár měsíců před uvedením Hero. Dokonce nám už lidé říkali, proč své know-how prodáváme cizí firmě. Ve skutečnosti jde o souhru náhod.

Kdybychom měli provést jen drobné srovnání, Hero je gainer obohacený aminokyselinami (40 % čistých bílkovin a k tomu 11 % volných aminokyselin, dá-li se aspoň vyčíst z komplikované tabulky). My u Transformu (pokud bychom měli vzít jenom jeden produkt) děláme aminokyselinový nápoj s trochou bílkovin, které tělo stráví jako nic (aminokyselin dáváme 33 % a proteinu 20 %). Hero má 37 komponent, my 50 (u Transformu) až 60 (u Attacku). Takže si uvědomte, že jde o evoluční skok tak o dvě úrovně jinam.

Velké dávkování a přitom ušetření peněz

Samozřejmě – více látek, větší dávkování. Ale vysvětlujeme to pořád dokola. Beztak utratíte za suplementy 2-3 tisíce měsíčně, často i 5-6 tisíc (pokud trénujete často, intenzivněji, vážíte více apod.). Opravdu hodně svalnatí sportovci, ať už mezi kulturisty nebo strongmany se dostanou se suplementací klidně na 10 tisíc měsíčně. Je to normální.

A tady to máte v jednom balení, ničeho se nepředávkujete, ušetříte na obalech, plus tu máte vždy nějaké látky navíc, které byste jinde neměli. Uvažujte nad tím ekonomicky a pak nad tím uvažujte z hlediska celého složení. My nad tím přemýšleli mnoho měsíců, aby to vyhovovalo co nejlépe co nejvíce lidem. Vám by po zhlédnutí výsledných produktů mělo stačit pár minut, abyste přišli na totéž.

Jinde to nemají

Většina All-in-one produktů od jiných firem je navíc zajímavá jen před a po tréninku, ale prakticky nikdy nejde užívat celodenně. Tím se náš vlajkový produkt Transform vymyká všem.

Netvrdíme, že vám různé výše uvedené produkty jiných firem také neposlouží dobře. Máme to sebevědomí říct, že jiné kvalitní all-in-one suplementy rozhodně můžete použít i k tréninku a jídelníčku, který vám doporučujeme na těchto stránkách.

Jenom jsme chtěli vysvětlit a doložit, že my se pohybujeme opravdu na jiném hřišti. A budeme rádi, když na něm budete chtít hrát s námi.