BT - o projektu

Proč vznikl Body-Transform?

Tuto stránku jsme se rozhodli založit, protože jsme dlouhodobě znechucení tím, jaké množství mýtů se točí kolem světa fitness. Je téměř nemožné najít časopis o posilování, který by nepodléhal hrubé cenzuře a ve výsledku se nepodílel na matení veřejnosti.

Důvodů je pochopitelně více – prozrazovat všem čtenářům natvrdo, že kulturistika, body-fitness ale obecně vrcholový silový sport téměř 100% stojí na užívání všemožného dopingu, by znamenalo čtenářům říkat „užívejte doping taky a nevěřte, že vám svaly narostou z proteinových nápojů a že se vyrýsujete díky těmto spalovačům tuku“.

Ekonomika těchto časopisů přitom závisí na inzerci doplňků stravy, takže se nelze ničemu divit. O dopingu se pak i ve fitness časopisech mluví vždy negativně a na oko proti němu bojuje a zároveň téměř vždy se čtenářům sugeruje, že doping není tak důležitý, účinný a rozšířený.

Stránka Body-Transform bude 100% bullshit free. Konec čistě lživých keců, opatrného a mlživého okecávání, konec povídaček, pohádek, mýtů a reklamní manipulace. Řekneme vám přesně, co je dosažitelné naturálně a co již dosažitelné není. Řekneme a detailně vám ukážeme, co všechno stojí za radikálními tělesnými transformacemi.

Řekneme vám, jak doping opravdu funguje, co se běžně používá a jak se dá dopovat tak, abyste měli co nejmenší následky. Nikoho k dopování nenavádíme, upozorňujeme na to, že toto vaše soukromé rozhodnutí bude mít vždy vedlejší zdravotní následky.

Zároveň si ale uvědomujeme, že tím, jak se všude o dopingu mlčí, démonizuje a tabuizuje se, tak obrovské množství soutěžních ale i rekreačních sportovců nemá dost dobré informace o nebezpečích, ani cestách, jak se jim vyhnout nebo je minimalizovat. O dopingu není možné svobodně diskutovat, doktoři se debatě o jeho užívání vyhýbají a pouze straší, média o dopingu referují pouze jako o něčem ďábelském a skandálním, většina populace pak tyto názory přejímá a tlačí dopující sportovce do stále větší izolace.

A my jsme si řekli: Dost! Lidé musí mít informace, nebo to napáchá mnohem větší škody. Jako u všech drog platí – čím více represe a prohibice, tím horší následky ve společnosti.

Nebudeme tu přitom dělat nic trestného. Nenabízíme a neprodáváme nikomu zakázané látky. Neposkytujeme návod, jak si je sehnat nebo vyrobit, ani přesné rozpisy, jak jednotlivé látky užívat a kombinovat. Ale řekneme vám, jak z dopingových látek vytěžit co nejvíce. Prozradíme vám desítky triků, jak z minima dostat maximum a jak se vyhnout zdravotním problémům nebo zmírnit dopad těch, jimž se vyhnout nejde. Chceme pomoct těm, kteří už do toho „spadli“.

Nepopíráme, že tuto službu neposkytujeme nezištně. I my potřebujeme mít funkční obchodní model. Nenabízíme tedy ilegální dopingové látky, ale legální ergogenní látky, které pomáhají tomu, aby dopingové látky byly účinnější, případně neměly takové vedlejší následky.

Netvrdíme, že stačí užívat naše suplementy a vaše výsledky dopování budou jen pozitivní (a tím nemyslíme ani případně pozitivní dopingový test). Rady, tipy a triky, které vám poskytneme, se týkají nejen suplementace, ale i stravy a tréninku a týkají se i toho, jak se vyhnout opravdu nebezpečným věcem.

Chceme vám zkrátka populárním způsobem vysvětlit základy fyziologie a biochemie tak, abyste pak nemuseli složitě přemýšlet a tápat. Věříme, že značná část informací, které vám poskytneme, vás od dopování spíše odradí, protože opravdu není jednoduché dodržovat všechna pravidla. Svou misi ale bereme tak, že pomáháme lidem se méně ničit a být zdravější.

Ostatně, naše produkty vůbec nejsou určeny jenom dopujícím sportovcům. Jsou určeny všem, kteří chtějí zlepšit činnost a regeneraci svalů, jater, ledvin, srdce, plic či psychiky a udržovat v pořádku stav střev, pleti či prostaty. Ti, kdo nedopují, nepotřebují užívat těchto produktů velké množství, stačí základní dávky. Ti, co dopují, pak musí brát suplementů více, protože jim nestačí jenom být zdraví – musí být superzdraví, aby je doping stáhnul na úroveň „pouze dobrého zdraví“.

Snad je tedy jasné, že se nedopouštíme ničeho nezákonného a nemorálního a naším cílem je dbát na zdraví čtenářů a zákazníků. Doping nelze globálně vymýtit, a u těch, co se rozhodnou jej brát, jde jen o to, jestli to budou dělat silně sebedestruktivně, nebo inteligentněji.

Pro všechny ty, kteří se rozhodnou zůstat „čistí“ a „naturální“ pak tyto stránky mohou sloužit jako zásobárna informací o tom, co jsou přirozené limity lidského těla. Každý se může změnit, ale některé změny nejsou přirozené. A když se někdo dá nepřirozenou cestou, musí vědět mnohem víc než bývá běžné.


Doufáme, že naši otevřenost a upřímnost nakonec ocení všichni.Co od této stránky můžete čekat?

Celkově byste tedy každý týden měli zaznamenat jeden nový příspěvek.

Během května a června by do e-shopu měly přibýt další čtyři produkty (směsi rostlinných extraktů) a do konce roku ještě minimálně další tři čtyři produkty (proteinový nápoj, meal replacement, nějaké greens a zdravé tuky.)

Bude opravdu co sledovat a novinek bude hodně.

Za tým Body-Transformu

Tetsuo